Yer Tavan Tipi Klima Montajı

Şık görünümleri ile her ortama uyum sağlayabilen yer-tavan tipi klimalar, montaj alanının yetersiz olduğu mekanlarda ek bir aparata ihtiyaç duyulmadan gerek yere, gerekse tavana kolayca monte edilebilir. Montajlarda esneklik sağlayan bu özelliği ile daha sonra yapılacak yer değiştirmelerde sorun ve ek masraf çıkartmaz.

Yer-tavan tipi split klimanızın iç ünitesi cihazınızı kullanacağınız mekâna, dış ünitesi ise bu mekanın dışında kalan ve atmosfere açık olan bir alana monte edilir. Teras, açık balkon veya pencere altları dış ünite montajı için uygun alanlardır.

İç ve dış ünite; bakır boru, elektrik kablosu, drenaj hortumu, izolasyon ve dekoratif bandajdan oluşan ara tesisat ile birbirine bağlanır. Bu bağlantı esnasında klimanızın altında kalacak şekilde duvarınızda açılan 8 cm çapındaki dairesel ara tesisat yuvası montaj bitiminde izolasyon malzemeleri ile tamamen kapatılır.

Yüksek seviyede teknik bilgi ve tecrübe gerektiren tavan tipi ve yer tipi klima montajı, mutlaka klima teknik servisiniz tarafından yapılmalıdır.

Yer/Tavan Tipi Klima Montajının Püf Noktaları

  • Cihazın iç ünitesi cam önüne montaj edilecekse önü koltuk, dolap ve perde benzeri eşyalarla kapatılmamalıdır.

  • Cihazın iç ünitesi tavana montaj edilecekse iklimlendirilecek alanın tümüne hükmedebileceği şekilde konumlandırılmalıdır.

  • Tavan tipi klimalar performansı yüksek ürünler oldukları için dış ünite montajı yapılırken ses yalıtımına özen gösterilmelidir.

Yer tavan klima montajı da yetkili servis dışındaki ekiplere yaptırılmamalıdır. Aksi halde klimanın yanlış yere monte edilmesi söz konusu olabilir, istenen verim ve performans alınmaz. Siz de bu duruma dikkat edin, servisinizi doğru seçin…

Need help?

Get in touch on WhatsApp

whatsapp icon