Salon Tipi Klimalarda Montaj İşlemleri

Salon Tipi Klimalarda Montaj İşlemleri

Salon tipi klima aldıysanız yetkili servisimiz montaj işlemlerinde farklı uygulamalar gerçekleştirirler. Siz de bu uygulamalar hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Gözden kaçabilecek herhangi bir işlem kullanım sırasında zorluk yaşamanıza neden olabilir.

Salon tipi klima montajı sırasında iç ve dış üniteler sırayla yerine takılır. Cihazın iç ünitesi, iklimlendirilmesini istediğiniz bölgeye, dış ünitesi ise bu alanın dış bölümünde yer alan ve açık havaya direkt olarak maruz kalınan alanda bulunmalıdır. Teras, açık balkon veya pencere altları dış ünite montajı için oldukça elverişli alanlardır.

Açıkta duran bu modeller direkt dış etmenlerle temas halinde olduğu için darbelere karşı korunacak bir alanda olmalı ve dönemlik bakımları aksatılmamalıdır.

Salon Tipi Klima Montaj Aşamaları

İç ve dış ünite; bakır boru, drenaj hortumu, elektrik kablosu, izolasyon ve dekoratif bandajları kapsayan ara tesisat ürünleri ile cihaz kurulumu gerçekleştirilir. Kurulum sırasında cihazınızın alt bölümünde bulunacak düzeyde delinen 10 cm çapındaki dairesel ara tesisat yuvası montaj sonunda izolasyon ürünleri ile görünmez hale getirilir.

Deneyim, teknik bilgi ve tecrübe gerektiren salon tipi klima montajı alanında uzman yetkili servislerce gerçekleştirilmelidir.

Montaj Esnasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Montaj sırasında bakır boru, drenaj hortumu, ara bağlantı kabloları ve enerji kablolarına eklemeler yapılmamalıdır.
  • Her kapasite için en düşük borulama uzaklığı 3 metredir. Bu aralığın altına düşüldüğünde çalışma verimliliğinde problemler yaşanması muhtemeldir.
  • Asma tavanı bulunmayan mağaza, restoran veya ofislerde kurulum işlemleri basit bir şekilde yapılabilmektedir.
  • Klimanın sessiz çalışması için montaj işleminin kusursuz yapılması gerekmektedir.
  • Otomatik salınım ayarlarının eksiksiz bir şekilde yapılması durumunda hava ve sıcaklık sirkülasyonu eşit düzeyde olacaktır.

Salon tipi klima montajı da diğer tüm klima modellerinde olduğu gibi yetkili servislerce yapılmalıdır. Yetkili servisler aracılığıyla yapılmayan montaj işlemlerinde oluşması muhtemel problemlerin giderilmesinde garanti belgesi işe yaramayacaktır. Salon tipi klima montaj hizmeti almak için yetkili servisiniz dışında herhangi bir kişi ve firmadan hizmet almayın…

Yardıma mı ihtiyacınız var?

WhatsApp'tam iletişime geçin

whatsapp icon